HAFIZAMDA KALAN

Bir hafta boyunca yaşadığım en ilginç anı veya olayları burada her hafta düzenli olarak sizlerle paylaşacağım… Umarım sizin için de, benim için olduğu kadar ilginç ve keyifli olur.

IMG_20180112_132228_851
MACFit’in büyük ailesinin küçük bir parçası… Hepsi birbirinden değerli muhteşem liderlerim.

Ocak 11, 2018. Perşembe
Yeni yıla nasıl bir başlangıç yapılabilir?

İnsanın aklına o kadar çok seçenek geliyor ki… Ama benim her yıl olduğu gibi bu yılda yeni yıla girişim güzel bir slow müzik ve kitap eşliğinde oldu. Kulağa çok sıkıcı geliyor biliyorum fakat ben bu ritüellerden çok keyif alıyorum. Herkesin farklı bir meditasyon şekli yok mu zaten?

Her neyse, yıl başı bu şekilde geçti. Mesai saatlerim de yoğun bir şekilde geçerken Ocak ayının en keyif verici olaylarından biri şirket toplantımız oldu. Muhteşem bir ekip eşliğinde yeni yılın projelerinin ve yeniliklerinin yer aldığı, kocaman bir MACFit ailesinin varlığını sımsıkı hissettiğimiz bir günü neşeyle yaşadık.

Uzun saatler sonunda yorgun düşmüştük evet, ancak her anını doya doya yaşadığımız büyük bir aile toplantısıydı bu. Yıllarca unutamayacağımız, anılarımıza renk katan keyifli bir yeni yıl görüşmesi…

İsanlar her yeni yıl başlangıcında büyük ve güzel hayallere dalarlar ancak bunları gerçekleştirebilmek için hiçbir çaba sarf etmezler. Ve geriye sadece o yılın başlangıcında kurulmuş içi boş hayaller kalır. Benim düşüncem çok büyük hayallere dalmak yerine, yapılabilir ve ulaşılabilir hayaller kurup; bunları gerçekleştirebilmek için küçük adımlar atmak. Ve evet her yıl olduğu gibi bu yıla da uçuk olmayan hayallerle başladım. Geçen yılki on hedefime baktığımda, yedisini gerçekleştirebilmişim…

Bu sene ise geçen seneden kalan üç maddemi yine aynı şekilde korudum ve ek olarak biraz daha ulaşılabilir dört yeni hedef belirledim. Bir dakika! Üç diyelim, çünkü bir tanesi gerçekten çok zor… Fakat ona da ulaşabilmek adına bazı plan ve projelerim var. Umuyorum planladığım şekilde hareket edebilirsem o hedefi de ortadan kaldıracağım. Yakın bir gelecek değil ama çok uzak da değil.

Hayalleriniz ve hedefleriniz olsun. Ulaşılabilir olduğu sürece bunları gerçekleştirmek adına atacağınız her adım sizi o hedeflere giderken daha güçlü kılacaktır. Ve o hedefe ulaştığınızda hissedeceğiniz haz hiçbir şeye benzemeyecektir.

Peki ya iç dünyanız için bir dileğiniz ya da ümidiniz var mı 2018’den? Duygularınızın dermanı olabilecek bir rüya? Benim var… Ve o hayalimi şu güzel sözlerle sizlerle paylaşmak istiyorum;

Hiçbir zaman affetmedim kendimi,
Nereye gitsem yanımda götürdüm hasretini
Eski ben değilim inan
Sadece bir yarım insan…

Bu güzel satırlarda duygularımızı sözcüklerle ifade eden “mega” starımıza da teşekkür etmeden olmaz.

Her zaman mutlu kalın…

Sevgilerle.
“Onur SUSAN”

Reklamlar

HAFIZAMDA KALAN” üzerine 45 yorum

  1. Aynen. Bir iki mağaza müdür şikayette bulunmuş. Markaları da öğrendik. Müdürleri gördüğümde hiç şaşırmadım. Sporu, öküzün trene baktığı gibi televizyona bakıp futbol izlemekten ibaret sanan embesil tipler.

   Beğen

  1. Sporun gerçek anlamını kavrayabilmesi için bu milletin önünde en az daha 10 sene var… Yeni nesil yavaş yavaş bilinçlenmeye başlıyor. Ancak burada da devreye ebeveynler giriyor. Onların tutumu çok ama çok önemli.

   Beğen

  1. Vallahi bebekliğim ve çocukluğum Yalan Rüzgarı ile birlikte Cesur ve Güzel’i izleyerek geçmişti. Hiç pişman değilim. 😂 Yine olsa yine izlerim babaannem ile beraber. 😁

   Beğen

 1. O evler neydi öyle? O dekorlar. O zenginlik…
  Ben oradan Manuela’ya geçmiştim. Hatta bir ara iki dizi de yayındaydı. Kafam iyice çorba olmuştu. Sabahları Susam Sokağı akşam diziler.
  Bir yanda Kırpık, Kurabiye Canavarı bir yanda Nicky Victor…

  Liked by 1 kişi

 2. Sınırlı gözlemlerime göre spor salonlarındaki mart üyeleri başka. Son çıkış tabelasını görmüş şöför gibiler. Bir de neden önce havuz var mı spa var mı diye sorarlar anlamam. Ne demek lazım sence bunlara?
  Havuz yok abi. Sultan hamamı var içeride.

  Liked by 1 kişi

 3. Bizim kulübün konseptini artık öğrendiler Eda. İnsanlar havuz ya da sauna sormamaya başladılar. Ancak hala gözlemliyorum ki; insanlar dönemsel spor yapıyor. (Ben de uzun bir süredir yapmıyorum) İnsanların öncelikle bilinçlenmesi gerekiyor. Ama uzun bir süre var daha…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s